אז מה נכון לך ללמוד? אנחנו נעזור לך

מהרו להרשם כבר עכשיו, אנו נחזור אלכם ונדאג שמקומכם שמור איתנו.

חייל משוחרר ? לקראת שחרור ?

מגיע לך עד 100% מימון מטעם הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים * עד 5 שנים מהשחרור

האם פסיכומטרי באנגלית נחשב כמו פסיכומטרי בעברית?

מבחן הפסיכומטרי הינו מבחן שמוכר לכל בוגר במדינת ישראל- בין אם הוא ביצע אותו ובין אם לא. מדובר בבחינת חובה בכל אוניברסיטה בארץ, ובמכללות מסוימות גם כן. שאלה שמעסיקה לא מעט אנשים, היא האם ביצוע בחינת הפסיכומטרי בשפה שונה (אנגלית לדוגמא) הינה שוות ערך לבחינת הפסיכומטרי בשפה העברית- שכולנו מבצעים. על כך, נרחיב ונפרט בעמוד הקרוב.

מבחן הפסיכומטרי

מבחן הפסיכומטרי הינו מבחן כניסה בסיסי לכל אוניברסיטה ולחלק מהמכללות בארץ, ומהווה אינדיקציה ומדד למוסדות הגבוהים בנוגע למועמד הנבחן. בחינת הפסיכומטרי מורכבת מקטע כתיבה שמבוסס על כתיבת עמדה בנוגע לנושא מסוים ולאחריו 8 פרקים שמחולקים בצורה שונה (פרקי מילולי, פרקי כמותי, פרקי אנגלית) עם 20 עד 23 שאלות. המרכז הארצי, שהוא הגורם שאחראי לכתיבת ולבדיקת המבחן, מאפשר לנבחנים להיבחן בשפות שונות (אנגלית, צרפתית, ערבית) על מנת ליצור שוויון הזדמנויות מלא בין כולם. האם מדובר בבחינה זהה והאם מסתכלים עליה באותו אופן?

פסיכומטרי באנגלית

כפי שציינו קודם לכן, המרכז הארצי מאפשר לתלמידים שמעוניינים להיבחן בשפות אחרות (בדרך כלל שפת אם), להיבחן בשפה שונה על מנת לאפשר שוויון בין כלל הנבחנים. חשוב לציין ולהסביר- מבחן פסיכומטרי באנגלית הינה שוות ערך לבחינת הפסיכומטרי בעברית או בכל שפה אחרת. כפי שציינו קודם לכן- האפשרות הזו ניתנת לנבחנים השונים על מנת לאפשר שוויון הזדמנויות ללימודים גבוהים בין כלל התלמידים ללא יוצא מן הכלל. כך לדוגמא, תלמיד שעלה לארץ מארצות הברית או מכל מדינה זרה אחרת והוא דובר אנגלית שוטף- יהיה רשאי להיבחן בשפה שהכי נוחה לו, על מנת לאפשר לו ולתת לו את הזכות השווה להיבחן כמו כל תלמיד ישראלי אחר. השוני בין הבחינות הוא, כאמור, בשפת הבחינה (כלל השאלות יהיו מנוסחות באנגלית).

אם אתם נמצאים בדילמה טרם הבחינה בנוגע לשאלת ההתייחסות לבחינת הפסיכומטרי בשפה האנגלית- גשו ותיבחנו באנגלית. המרכז הארצי וכלל המוסדות הגבוהים מתייחסים לבחינה בשפה האנגלית כשוות ערך לשפה העברית או לכל שפה אחרת שציינו קודם לכן.

מה עוד אפשר ללמוד במכללה שלנו?

 

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
× כיצד נוכל לעזור?